Únor jsme si ve školní družině užili v příjemné a tvořivé atmosféře. Děti si rády hrály společenské i kreativní hry na koberci, relaxovaly ve snoezelenu a vyráběly dekorace na téma svatý Valentýn.
Děti z družiny I. a II. si z připraveného těsta pilně vykrajovaly různé rozmanité tvary, zdobily a hojně ochutnávaly své upečené perníčky. Na pečení perníčků se všechny děti moc těšily a proměnily se v malé pekaře.
Společné pečení perníčků dětí z družiny II. a družiny I. Děti si vyválely těsto a společně si upekly a ozdobily perníčky. Část perníčků si odnesly domů, zbylé si budou vychutnávat v družině.
V říjnu jsme v rámci zájmových činností vyráběli dýně. V krásném počasí jsme často chodili na vycházky, pozorovali podzimní přírodu a sbírali přírodniny. K pobytu venku jsme využívali i školní zahradu. Nedílnou součástí je i nácvik sebeobslužných dovedností jako je hygiena, oblékání, svlékání, obouvání, zouvání a také stolování.
