Nový měsíc jsme zahájili akcí BÍLÝ DEN a společně s dalšími třídami měli žáci možnost vyzkoušet si „jízdu na lyžích“, procvičit si jemnou motoriku při věšení prádla a mnoha dalších činnostech.
Další společnou akcí byl KARNEVAL, při kterém se nám žáci představili v rozmanitých maskách a tančili společně se všemi zaměstnanci a žáky školy.
Jelikož je březen prvním jarním měsícem, vyrazili jsme objevovat jaro do BOTANICKÉ ZAHRADY na program NENÍ CIBULE JAKO CIBULE, kde nám bylo představeno několik druhů cibulovin a žáci měli možnost si květiny prohlédnout z blízka, očichat si je a taky se podívat na to, čemu a proč se vlastně říká „cibule“. Nechyběla ani část, kde si žáci mohli něco vytvořit – modelovali z tvarovací hmoty tulipán dle předlohy. Na památku jsme si odnesli hyacint a sledovali jsme ve třídě, jak roste.
V rámci předmětu Člověk a svět jsme navštívili edukační program v IQ PARKU s názvem MOJE TĚLO JE SUPERSTROJ. Žáci se zde seznámili velmi citlivým způsobem, co máme „pod kůží“ a jak který orgán pracuje. Měli možnost si vyzkoušet ošetřit ránu, sestavit kostru člověka, poslepu vyhledávat předměty na stole, chodit o berlích a ovládat invalidní vozík.
V rámci oslavy narozenin HONZÍKA jsme zavítali do Amazonie, kde si žáci zaslouženi zařádili.
V závěru měsíce jsme se vydali do SEVEROČESKÉHO MUZEA na edukační program HODY, HODY , zaměřený na Velikonoce. Žákům zde byly představeny klasické tradiční zvyky, mohli si uplést pomlázku z provezu a taky plstit květinu.





