Aktualita

Prosinec

Adventní čas s sebou na školách přináší celou řadu specifických činností, které vrcholí zpravidla v posledním předvánočním týdnu. Máme na mysli zejména připomínání si vánočních tradic, v rámci pracovních činností výzdobu učeben, výrobu drobných dárků, pečení některých druhů cukroví či malování obrázků s vánoční tematikou. Žáci třídy I G též pilně nacvičovali vánoční koledy, aby mohli svým zpěvem potěšit své mladší spolužáky, kteří navštěvují speciální třídy v budově v Orlí ulici. Vystoupení se uskutečnilo v pondělí 18. 12. Ve středu 20.12. jsme využili nabídku farnosti v libereckých Rochlicích k návštěvě výstavy betlémů v tamějším kostele sv. Jana Křtitele. Posledním zážitkem byl zpěv koled v jednotlivých třídách naší školy. Žáci I G je obešli všechny, aby si se svými spolužáky zazpívali a zároveň také ochutnali vánoční cukroví ze svátečně vyzdobených stolů, které jim bylo na oplátku nabídnuto. Atmosféra to mnohdy byla vskutku slavnostní.