Odpadový den

V září se opět většina tříd naší školy zúčastnilo v parku nad Tržním náměstí v Budyšínské ulici tradičního Dětského odpadového dne. Formou her a různých kvízů bylo dětem vysvětlováno, proč je důležité třídit odpad, jak se s vytříděným odpadem dále nakládá a co z něho lze znovu vyrobit. Pro děti byla připravena celá řada her a soutěží, za které dostaly drobnosti jako odměny. Největším zážitkem byly pro žáky mimo jiné i velké nafukovací skákací hrady a jízda ve speciálních popelářských formulích. Velkou radost měli žáci z odměn a výher, které si mohli odnést s sebou do školy a domů (například speciální tašky na tříděný odpad, sladkosti, omalovánky, rozvrhy hodin, pastelky, klíčenky a podobně).