Aktualita

Galerie Lázně

Součástí výuky ve speciálních třídách je i poznávání našeho města Liberce. Třídy IV S a VI S v průběhu měsíce října využily nabídky galerie Lázně a absolvovaly výukový program GALERIE A JÁ, SEZNAMTE SE. Děti si nejprve po příchodu do budovy galerie sundaly bundy a batohy a odložily je v šatně. Pak se dozvěděly, k čemu původně budova galerie sloužila. Následovalo zakoupení vstupenek, kterou si každý koupil sám, což byla pro některé z dětí naprosto nová zkušenost. Po zakoupení vstupenek se děti společně s průvodkyní přesunuly k plánku budovy, kde si společně ukázaly, kolik pater budova má a kde právě všichni stojí. Ukázaly si také, kam půjdou na prohlídku a samotný program. Následně sešly po schodech dolů do menší výstavní síně, kde se dozvěděly velké množství zajímavostí jak o galerii, tak o obrazech, které jsou zde vystavené. Součástí programu byla také interaktivní část, kdy děti z připraveného kufru se zavřenýma očima vybíraly různé věci a pak hádaly, jak s galerií mohou souviset. Závěrem čekalo všechny ještě tvoření, kdy si pomocí barevných přízí a lepícího papíru děti vytvářely každý svůj jedinečný obrázek. Hodinový program uběhl velmi rychle a všem dětem se moc líbil. Jistě i proto, že celý proběhl v přátelské atmosféře s empatickou slečnou průvodkyní.

Již jsme si v nabídce našli další program a určitě se do galerie Lázně ještě s dětmi vrátíme.