Aktualita

Celorepublikové mistrovství SK Handisport v přespolním běhu

Ve středu 11. 10. 2023 se vybraní žáci ze speciálních a praktických tříd ze ZŠ Orlí vypravili na XXV. ročník Otevřeného MČR v přespolním běhu v Jablonci nad Nisou v Břízkách. Autobusem, který nám poskytla a zapůjčila na cestu sportovní organizace HANDISPORT, jsme se v dopoledních hodinách přesunuli na místo závodu. Celá akce v přespolním běhu se konala v krásném přírodním areálu Břízky, který se nachází nedaleko Jablonecké přehrady. Panovalo slunečné a teplé podzimní počasí, a tudíž se všichni sportovci nejen z naší školy těšili, jak si závod užijí. Paní učitelky a paní asistentky prošli spolu se sportujícími žáky tratě, které byly připravené. Tratě byly rozděleny na 500 m, 1 km a 1,5 km. Žáci byli rozděleni podle věku a stupně handicapu na  kategorie podle daných kritérií. Po slavnostním nástupu v areálu, kde byli nastoupeni sportovci z různých míst z celé republiky, se už vše připravovalo na zahájení mistrovství v přespolním běhu. Žáci z naší školy si ale nejdříve protáhli svá těla a svaly při rozcvičce, kterou vedla paní učitelka spolu s pomocí paní asistentek. Kolem 11 hodiny dopolední vše vypuklo. Sportovci byli vyvoláváni na místo startu. Nejdříve vyběhla kategorie mladší žáci/mladší žákyně, po doběhnutí kategorie starší žáci/starší žákyně, dále junioři/juniorky, muži/ženy. Všichni, kdo se v přespolním běhu zúčastnil a byl na trati závodu, úkol splnil. Kdo neběžel, tak alespoň mohutně fandil. Během celého sportovního dopoledne i části dopoledne panovala všude skvělá nálada. Po doběhnutí do cíle, který všichni závodníci z naší školy zvládli buď s pomocí dospělého nebo sami, dostali závodníci sladkou odměnu a čaj. A největší odměnou byl skoro pro všechny závodníky diplom za krásné umístění. V odpoledních hodinách, po ukončení celé sportovní akce, jsme se vraceli autobusem zpět do Liberce sice unaveni, ale s úsměvem na tváři a s diplomy na klíně.