Aktualita

ZÁŘÍ

Na harmonizačním dopoledni v Nisa parku jsme se přivítali po prázdninách.

Tento školní rok je důležitý pro správný výběr střední školy a pro následné uplatnění na trhu práce. Proto jsme se zúčastnili akce Živá knihovna povolánív IQLandii, která je pořádaná Svazem průmyslu a dopravy ČR. Ukázky profesí proběhly na těchto stanovištích:

kariérový poradce – Úřad práce České republiky – KrP v Liberci, obchodník – Preciosa a.s., 3D měrový technik – Fehrer Bohemia s.r.o. (závod Liberec),všeobecná sestra a zdravotní laborant – Krajská nemocnice Liberec, a.s., elektrikář silnoproud – ČEZ Distribuce, a.s., produktový manažer – BUSCH VÝROBA CZ s.r.o., svářeč plastů – UCT Fluid Delivery Solutions, s.r.o., lektor/performer – IQLANDIA, o.p.s., elektromechanik – DGS Druckguss Systeme s.r.o.

Navštívili jsme také akci Řemesla nejsou out, kterou pořádají SOŠ z našeho regionu především pro žáky paragrafovaných ZŠ, kde si žáci mohou vyzkoušet prakticky celou řadu řemesel.

Na Odpadovém dni jsme si připomněli, jak je důležité třídit odpad a proč. Byli jsme také na představení v Naivním divadle. Žijeme sportem, proto jsme se zúčastnili školního kola Přespolního běhu na Lesním koupališti.