Aktualita

ŘÍJEN v naší třídě…

Měsíc říjen už je tady,
míchá barvy dohromady.
Přebarvuje stromům listy
zelenou nechá jen místy.
Červená a žlutá s hnědou
v té podzimní módě vedou.

V říjnu jsme začali práci v lavici tříděním různých věcí, které jsme si sami nasbírali. Nejčastěji jsme sbírali šišky, kaštany, žaludy, ořechy, dřívka i různé listy. Některým jde třídění úplně samo a zvládají až 4 různé věci, jiní s dopomocí zvládají zatím věci dvě. Dále nově trénujeme zrakové i sluchové rozlišování na interaktivní tabuli, jemnou motoriku procvičujeme v pracovních činnostech například prací s modelínou, lepením podzimních zvířátek z listí,  malováním (tečkováním) s temperami nebo výrobou halloweenské dekorace. Začali jsme chodit do tělocvičny, kde si hrajeme s míči nebo procházíme překážkovou dráhu.