Aktualita

ZÁŽITKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ – Krkonoše

Ve středu 17. 5. 2023 čekaly žáky 2. stupně další zážitkové vzdělávací aktivity. Tentokrát odjeli společně se svými učiteli do Krkonoš.

Navštívili stezku korunami stromů, kde je čekalo poznání lesa od kořenů až po koruny stromů. Prohloubili si své znalosti z přírodopisu a ochrany životního prostředí. Na vrcholu stezky čekal žáky výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému měli nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. V průběhu návštěvy stezky si mohli vyzkoušet i některé pohybové aktivity na udržení stability a na překovávání strachu z výšek.

Po návštěvě stezky se přesunuli ke stanici lanovky na Černou horu, vyjeli lanovkou nahoru a absolvovali turistickou vycházku k Černé boudě.

Na závěr náročného dne čekala žáky ještě cesta do centra lázeňského městečka Jánské Lázně, kde navštívili kolonádu, napili se vody z léčivého pramene a ochutnali teplé lázeňské oplatky.