Aktualita

Severočeské muzeum v Liberci – KRÁSA a UŽITEK

V úterý 9. 5. 2023 se žáci ze tříd IIIG a IVG zúčastnili vzdělávacího workshopu, který připravili pedagogové Severočeského muzea v Liberci.

Žáci nejprve absolvovali komentovanou prohlídku v expozici Krása + užitek. Viděli úžasnou sbírku uměleckých předmětů ze skla, keramiky, porcelánu, textilu a dalších materiálů, která ukazuje vývoj evropského uměleckého řemesla od starověku až po 20. století. Nejvíce je zaujaly interaktivní prvky expozice, kde se mohli dotýkat některých předmětů nebo si vyzkoušeli vybrané řemeslné techniky.

Nakonec žáky čekala výtvarná dílna, při které si vyzkoušeli techniku leptání skla, kterou většina nikdy předtím neviděla. Bylo to velmi zajímavé a každý si vytvořil vlastní originální skleničku ozdobenou touto technikou.

Pokud máte rádi umění a řemesla, doporučujeme vám navštívit toto muzeum a expozici Krása + užitek. Uvidíte tam spoustu nádherných a inspirativních věcí, které vás potěší a poučí.