Aktualita

MAUGLÍ – dobrodružné taneční divadlo inspirované Knihou džunglí

Žáci 2. stupně v rámci zážitkového vzdělávání navštívili v pondělí 22. 5. 2023 Divadlo F. X. Šaldy v Liberci, kde zhlédli baletní představení.

Mauglí je chlapec, který se ztratil v indické džungli a byl zachráněn a vychován vlky. Objevili se tam další zvířecí přátelé – medvěd Balú, panterka Baghíra, kteří mu pomáhají. Mauglí se musí naučit dodržovat zákony džungle a čelit svému největšímu nepříteli, tygrovi Šér Chánovi, který ho chce zabít. Představení je inspirováno nejen indickou kulturou a hudbou, ale také současnými tématy jako je ekologie, tolerance a identita. Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy předváděl taneční výkony, které dokonale vyjadřovaly charaktery a emoce jednotlivých postav. Nezapomenutelnou podívanou pro žáky byly také výstupy akrobatů. V hudbě žáci měli možnost slyšet různé žánry a styly, od tradičních indických nástrojů a rytmů až po rockovou kytaru.

Baletní inscenace Mauglí byla zábavnou a poučnou podívanou, která žákům nabídla nový pohled na oblíbený příběh o hledání svého místa ve světě. Žáci neviděli tanečníky převlečené do plyšových kostýmů, ale viděli velmi moderně pojaté baletní představení blízké dnešní době (vlčí smečku v městské džungli, tygra s punkovým účesem a opice létající vzduchem).