Aktualita

Plán na září 2022

 • ŠKOLA, TŘÍDA, ŠKOLNÍ POMŮCKY
  • Škola – místnosti; Pojmy: šatna, tělocvična, družina, snoezelen, sborovna, videosál, logopedická místnost, počítačová učebna, ředitelna, učebna pracovních činností, keramická dílna, jídelna
  • Školní pomůcky; Pojmy: batoh, penál, tužka, ořezávátko, guma, pastelky, pero, pravítko, papír, nůžky, kniha, lepidlo, fixy, křídy, modelína, trojúhelník, kružítko, barevné papíry, štětec, temperové barvy, vodové barvy, žákovská knížka, sešívačka, děrovačka
  • Škola; Pojmy: škola, výtah, schody, třída, učitelka, tabule, lavice, židle, odpadkový koš, okno, dveře, umyvadlo
 • MATERIÁLY, RECYKLACE
  • Pojmy: Papír, dřevo, plast, sklo, kov, textil, kůže, kámen, karton
  • Kontejner na papír, kontejner na sklo, kontejner na plast, kontejner na kartony
 • PODZIM – POČASÍ, OBLEČENÍ, AKTIVITY, PLODY
  • Pojmy: podzim, počasí, oblečení, vítr, déšť (prší), kaluž, deštník, pláštěnka, holiny, bunda, svetr (mikina), kalhoty
  • Pojmy: stromy (strom), listy (list), plody, kaštan, žalud, bukvice, šípek, jeřabina, šiška, sbírat, košík, houby, hřib, babka, klouzek, křemenáč, kozák, liška, muchomůrka červená, muchomůrka zelená, muchomůrka tygrovaná, houby jedlé, houby jedovaté
  • Pojmy: drak, vítr, pouštět draka, jablko, žebřík, česat jablka, listy (list), hrábě, hrabat listy, dýně, hrnec, vařit polévku (polévka), ovoce, sklenice, zavařovat, ořechy, louskáček, louskat, brambory, škrabka, loupat, jablka, nůž, sušit
  • Vaření, zavařování, sušení…

Tučně zvýrazněné pojmy – Míša

Všechny pojmy – Pepa, Johanka, Oliver, David

1. 9. První školní den (do 8:45)

2. 9. výuka do 11:40

9. 9. Dinopark Liberec

14. 9. Odpadový den

20. 9. IQ Landia

28. 9. státní svátek

Změny vyhrazeny podle aktuálních podmínek

Básničky (na přání vám ráda zašlu emailem)

 • Po prázdninách do školy
 • Podzim
 • Houby