Aktualita

Učíme se nevěřit dezinformacím

V rámci mediálního vzdělávání jsme se v pátek 20. 5. 2022 zúčastnili on-line debaty s novináři na téma Práce válečného zpravodaje.

Během online besedy jsme se dozvěděli, co práce válečného zpravodaje obnáší, jak se liší práce reportéra, který píše do novin a reportéra, který přináší informace pomocí rozhlasu. Novináři sdělovali také své postřehy, které se týkají válečného konfliktu na Ukrajině.

V rámci netradiční hodiny českého jazyka jsme měli možnost opět vidět praktické využití digitálních technologií v praxi, protože debata byla přenášena z pražské základní školy a měly možnost se do ní přihlásit školy v celé České republice.

Kromě online debaty v rámci týdnů mediálního vzdělávání si rozvíjíme také mediální gramotnost pomocí online kurzů:

  • Dezinformace – Jak nenaletět fake news?
  • Kyberbezpečí – Jak se lépe chránit v kyberprostoru?
  • Zpravodajství – Jak poznat kvalitní zprávy od těch vylhaných?
  • Marketing a reklama – Jak poznat reklamní manipulace?
  • Sociální bubliny – Jak fungují mechanismy sociálních sítí?