Aktualita

Netradiční výuka v pátek třináctého ;-)

V pátek 13. 5. 2022 jsme měli možnost ochutnat mléčné výrobky, které jsme obdrželi v rámci projektu MLÉKO DO ŠKOL.

Český jazyk jsme začali prověřováním naší čtenářské gramotnosti v praxi a vyhledávání informací podle pracovního listu, které se nacházejí na obalech mléčných výrobků. Kdo a kde se mléčný výrobek vyrábí a jaké je složení mléčného výrobku – Co vlastně jíme?

Po vyhledání potřebných informací jsme provedli ochutnávku mléčných výrobků (3 druhy plátkových sýrů – Gouda, Ementál, Eidam; tvaroh protein vanilka a borůvka, skyr vanilka a borůvka, trvanlivé mléko polotučné s čokoládovou příchutí). Každý žák hodnotil jednotlivé výrobky podobně jako ve škole známkou a slovním hodnocením co jim na výrobku chutnalo nebo naopak nechutnalo. V hodině matematiky jsme si potom zahráli na statistický úřad a vyhodnotili jsme průměrné známky pro hodnocené mléčné výrobky. V naší třídě zvítězil plátkový sýr Eidam a na druhém a třetím místě se umístil tvaroh PROTEIN borůvka a plátkový sýr Gouda, pomyslnou bramborovou medaili pak získal výrobek SKYR vanilka. Nejhůře žáci hodnotily plátkový sýr ementálského typu.

A jaký jsme dostali úkol na závěr? Každý žák měl namalovat reklamní letáček na některý z výrobků, který jsme ochutnali.