Aktualita

Puzzle pro Kristýnku

Do jedné z našich speciálních tříd dochází i úžasná Kristýnka. Má poruchu autistického spektra společně mentálním postižením. Je to náš velký mazel, většinu času usměvavá slečna, jejíž přítomnost zvedne kažému náladu. Jejím obrovským koníčkem je skládání puzzlí. I přes svůj handicap však neskládá puzzle určené pro děti, nýbrž ty, které mají 1000 dílků a více. Všechny puzzle, které jsme měli ve škole k dispozici či je donesly paní učitelky, má již Týnka složené. Proto její hodná třídní učitelka Marcela Hornická uspořádala pomocí síly Facebooku sbírku puzzlí. Díky hodným lidem z celé České republiky a dárcům z facebookové skupiny Dobrovolníci pomáhají v Libereckém kraji dostala Kristýnka spoustu nových skládaček a může se tak nadále věnovat své nejoblíbenější zálibě. Děkujeme, že pomáháte!