Aktualita

Divadlo Honza Krejčík

Dne 8. 2. k nám do školní tělocvičny přijel se svým představením „Abeceda slušného chování“ Honza Krejčík. V předstihu před představením nám zaslal nahrávky písniček, abychom mohli děti s texty i melodiemi seznámit a zpracovat téma představení prostřednictvím alternativní a augmentativní komunikace, kterou při práci s některými našimi žáky ve škole používáme.

Během hodinového představení plného vtipných písniček a pohybu dokázal velmi pěkně zapojit děti ze všech tříd. Jeho empatický a profesionální přístup byl vhodný i pro žáky s různými druhy postižení, kteří navštěvují speciální třídy naší školy. Děti zpívaly, tleskaly, cvičily a některé z nich si vyzkoušely i roli herce nebo zpěváka, když s Krejčíkem Honzou hrály či zpívaly před ostatními dětmi. Připomněly si také, jak jsou důležitá „kouzelná slovíčka“ a ukázaly, že umí poprosit, poděkovat i pozdravit. Po celou dobu představení se děti nenudily a s Honzou Krejčíkem nadšeně spolupracovaly. Po skončení představení a velkém potlesku se pan Honza se všemi zájemci vyfotil a umožnil tak dětem uchovat si památku na představení, které se všem dětem, ale i učitelům, velmi líbilo.