ZÁŽITKOVÁ AKCE ve škole – SOKOLNICTVÍ, ANEB SEZNAMTE SE S DRAVCI

Ve čtvrtek 22. 5. 2024 škola zrealizovala zážitkový program – SOKOLNICTVÍ, ANEB SEZNAMTE SE S DRAVCI. Program vedl profesionální sokolník pan Milan Straka, člen Klubu sokolníků při ČMMJ, cvičitel dravců pro film i profesionální sokolníky a reprezentant České republiky na všech světových sokolnických festivalech.

Žáci se v první části programu seznámili s obsahem profese sokolníka, historií sokolnictví celosvětově i u nás. Žákům byl nastíněn chov dravých ptáků a sov, jejich význam pro životní prostředí a práce s pomůckami pro výcvik dravce. Druhá část programu byla zaměřena na praktickou ukázku letu a lovu dravců. Žáci viděli práci s dravci: Raroh Jižní, Káně Harrisovo, Orel Skalní, Sova Pálená a Výr Velký.

Žáci se aktivně zapojovali do debaty a rádi se dotazovali k podrobnějším informacím o danému tématu. Cílem tohoto programu bylo zážitkovou formou děti seznámit s přírodou kolem nás, vlivem čkověka na ni a významem přírodu chránit.

Dětem se program moc líbil. Pokud některé chtělo, mohlo si vybraného dravce pohladit nebo se s ním vyfotit.

Děkujeme panu Strakovi za krásný program!!!