I S

Konzultační hodiny:

Pondělí 13:00 - 14:00

Pár slov o třídě

Třídu I S navštěvuje 5 chlapců a 1 dívka s diagnózou PAS (poruchy autistického spektra).

Jedná se o první ročník.

Výuka žáků probíhá podle ŠVP „Škola pro život – ŠVP pro základní školu speciální díl I, platný od 1. 9. 2020“ v předmětech Český jazyk, Počty, Člověk a jeho svět, Hudební výchova, Tělesná výchova a Pracovní činnosti.

Naším cílem je, aby se dětem ve třídě líbilo, cítily se v ní bezpečně a mohly tak co nejlépe rozvíjet své schopnosti a dovednosti.

Vyučování probíhá v tematických blocích. Při práci využíváme prvky projektového vyučování, prožitkového učení, montessori pedagogiky a metodiky Grunnlaget. Výuka probíhá v různých prostředích – ve třídě, v odborných učebnách, relaxačních místnostech, tělocvičně, na školní zahradě, ale i v okolí školy či přírodě. Nedílnou součástí výuky jsou také aktivity kulturního či sportovního charakteru, exkurze do ZOO či Botanické zahrady Liberec nebo návštěvy multismyslových programů v Motyčkovic klice.

Při výuce uplatňujeme metodiku strukturovaného učení – vizualizaci, strukturalizaci, individuální přístup a motivaci. Zaměřujeme se na rozvoj celé osobnosti dítěte – hrubou i jemnou motoriku, grafomotoriku, zrakové i sluchové vnímání a rozlišování, socializaci a také na komunikaci. Při rozvíjení komunikačních dovedností využíváme prvky alternativní a augmentativní komunikace (systém ARASAAC), se kterými se děti setkávají nejen ve třídě, ale i v rámci celé budovy školy. Trénujeme také trpělivost při práci, práci s chybou, sociální dovednosti, zvládání změn a práci s emocemi. U každého dítěte respektujeme jeho individuální pracovní tempo a podle potřeby zařazujeme do výuky relaxační prvky.

Příspěvky třídy

třída 04
PRVNÍ TŘÍDA
Třída I S je třída prvňáčků. Některé děti již naši školu znají z Přípravného stupně ZŠS,...