Aktualita

MČR v přespolním běhu

V pátek 4. října 2024 se vybraní žáci ze speciálních tříd a praktické třídy ze ZŠ Orlí vypravili na
sportovní akci MČR v přespolním běhu v Jablonci nad Nisou v Břízkách. Autobusem, který nám
poskytla a zapůjčila na cestu sportovní organizace HANDISPORT, jsme se v přesunuli na místo závodu.
Celá akce v přespolním běhu se konala v krásném přírodním areálu Břízky, který se nachází nedaleko
Jablonecké přehrady. Bohužel nám počasí moc nepřálo, mrholilo a bylo chladno. Přesto byli všichni
sportovci natěšeni, jak si závod užijí.
Žáci byli rozděleni podle věku a stupně postižení na kategorie podle daných kritérií. Většina našich
žáků – sportovců běžela v kategorii PAS.
Po slavnostním nástupu v areálu, kde byli nastoupeni sportovci z různých míst z celé republiky, se už
vše připravovalo na zahájení mistrovství v přespolním běhu. Žáci z naší školy si ale nejdříve protáhli
svá těla a svaly při rozcvičce, kterou vedly paní učitelky.
Okolo 10 hodiny vše vypuklo a sportovci byli vyvoláváni na místo startu. Všichni, kdo se v přespolním
běhu zúčastnil a byl na trati závodu, úkol splnil. Kdo neběžel, tak alespoň mohutně fandil. Během
celého sportovního dopoledne i části odpoledne panovala všude skvělá a sportovní nálada.
Po doběhnutí do cíle, který všichni závodníci z naší školy zvládli na jedničku, dostali sladkou odměnu a
čaj. A největší odměnou byl skoro pro všechny závodníky diplom a medaile za krásné umístění
v tomto závodě v běhu. Celkem jsme za naši speciální školu Orlí obdrželi jednou 1. místo, dvakrát 2.
místo a dvakrát 3.místo, což je za celkové účasti 8 žáků za naši školu na této sportovní akci vynikající