DUBEN

I měsíc duben byl pro naši třídu nabitý aktivitami. Celosvětový den autismu připadá na 2. dubna. Dominantní barvou tohoto dne je modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí,
ve kterých mají lidé s autismem největší deficit. Na podporu autismu naše škola uspořádala pro děti speciálních tříd Modrý den v tělocvičně školy. Děti plnily různé dovednostní úkoly na sedmi šmoulích stanovištích. Za každý splněný úkol dostaly razítko do své šmoulí karty a za splnění všech úkolů sladkou odměnu. Sladkosti nám i letos poskytla liberecká firma Mocca s.r.o. Děkujeme, že pomáháte. Také děkujeme všem rodičům, kteří dali v tento den dětem modré oblečení. 10. 4. jsme shlédli v tělocvičně školy hudební pořad s názvem Televizní věž. 24. 4. jsme zavítali do Motyčkovic kliky, kde jsme procvičovali čich. Závěr dubna patřil pálení čarodějnic na školní zahradě spojené s plněním dovednostních úkolů a opékání vuřtu. Příjemné dopoledne si všichni náramně užili v krásných kostýmech čarodějnic a čarodějů.