Prosinec

V pátek 1. 12. se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili v naší škole besedy s kariérní poradkyní Úřadu práce. Po úvodním seznámení se žáci snažili odpovědět na otázku Čím chceš být? Jaké povolání chceš vykonávat?  Důležité bylo uvědomit si, že vše, čeho chce člověk v životě dosáhnout, záleží pouze na něm samém, na jeho vůli, odhodlání, snaze a píli. Žáci si vyslechli příběhy o lidech, kteří ve svém životě i přes těžkosti něčeho dosáhli a splnili si tak své sny a přání. Žáci byli upozorněni na rozdíl, pokud žák vyjde ze školy v 8. nebo 9. ročníku po splnění povinné školní docházky. Na závěr velice zajímavé besedy se žáci shodli, jak důležité je získat po studiích výuční list, aby se dobře uplatnili na náročném trhu práce.

Většinu žáků chválíme za aktivitu a spolupráci při besedě.

Ve čtvrtek 7. 12. se žáci tříd IIG a IVG zúčastnili Preventivního programu Advaita – velice zajímavý interaktivní program proběhl jako prevence šikany nejen ve třídě a škole, ale také v celé společnosti. Žáci měli možnost prostřednictvím her a diskusí nahlédnout na vztahy ve třídě a vzájemné chování, problémy pojmenovat, diskutovat o nich a snažit se najít možnosti jejich řešení. Tato akce proběhla ve spolupráci žáků naší třídy, tř. učitele, školního metodika prevence a organizace Advaita. Děkujeme.