ŘÍJEN

Měsíc říjen jsme měli nabitý podzimním a halloweenským tvořením a také sportovními aktivitami.

Dne 3. října se naše třída zúčastnila školního atletického trojboje. Běh na 50 metrů začal na cyklostezce v blízkosti naší školy. Další dvě disciplíny se odehrály na školní zahradě a to hod míčkem a skok do dálky z místa. Tento sportovně prosluněný den jsme si užili. 11. října se někteří sportovci naší třídy zúčastnili přespolního běhu v Jablonci n/N v Břízkách pořádané Handisportem. Nejlépe si vedl Oskárek, vybojoval 1.místo. 12. října jsme dostali pozvánku na Den otevřených dveří do Občanského sdružení D.r.a.k. Zúčastnili jsme se tak společného malování a tvoření z přírodnin. Součástí byl i Den zdraví, měření tlaku, vážení na chytré váze a poradenství. Dostali jsme drobné předměty věnované VZP. 13. října jsme se těšili do ES Lidových sadů na povídání O pejskovi a kočičce, jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Pohádka byla pěkně zpracovaná a herci zahraná. 18. října nás čekal kulinářský zážitek, upéci štrúdl. Společnými silami jsme to zvládli a druhý den si na něm pochutnali. Zbytek měsíce října jsme se věnovali sbírání přírodnin a listů a chystali se na Halloween. Vyrobili jsme velké množství strašidýlek, pavouků a pavučin, dýní z papíru a vydlabali pravou dýni, která straší a svítí na chodbě školy.