iQFABLAB – LASER – výroba krabičky

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 žáci IIIG a IVG navštívili iQFABLAB, kde absolvovali další ze zážitkových programů. V „chytré dílně“ na žáky čekala výroba originální dřevěné krabičky. Cílem výuky byla práce s profesionálním grafickým programem, ve kterém si každý žák vytvořil text a upravil vhodný obrázek pro následné gravírování laserem na víko krabičky. Poté byly krabičky vyřezány na laseru včetně gravírování textu a obrázků. Žáci se zaujetím pozorovali práci laseru a sledovali s jakou rychlostí gravíruje jejich obrázky. Ve druhé části programu si otestovali svou manuální zručnost, protože každý si musel vyřezané díly krabičky složit a slepit.

Žáci měli ze své práce velkou radost a každý si odnášel domů vlastní originální krabičku.