Aktualita

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V PLAVÁNÍ

V prosinci se dva žáci naší školy, Josef Okál (5. třída) a Karel Čihák (4. třída) zúčastnili zimního mistrovství České republiky v plavání. Uvedené mistrovství pořádal Český svaz mentálně postižených sportovců SK Handisport, na uvedené akci se sešlo 14 sportovních klubů a oddílů se 60 závodníky z celé republiky. Z důvodů malého počtu startujících v jednotlivých kategoriích pořadatelé sloučili kategorie. Proto naši žáci plavali společně se závodníky staršími o dva roky, to je ale neodradilo a snažili se po celou dobu závodu. Oba závodníci plavali 50 m prsa a 50 m volný způsob. Karel Čihák v kategorii 50 m volný způsob vyplaval bronzovou medaili, Josef Okál skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě. V kategorii 50 m prsa oba naši sportovci skončili těsně pod medailovými pozicemi. Přesto ukázali své odhodlání, pevnou vůli, chuť k překonávání svých limitů a hlavně motivaci k další práci na sobě, která vede k zaslouženým úspěchům. Oba plavci se takových závodů zúčastnili poprvé a v uvedených disciplínách si zaplavali své osobní rekordy. Karel Čihák byl vůbec nejmladším účastníkem tohoto mistrovství. To, že oba závodníci byli zdatnými soupeři sportovcům z celé republiky, napomohlo i pravidelné navštěvování tréninků plavání v jejich volném čase.