Dobrý skutek na Vánoce

V pondělí 19. prosince se žáci ze třídy VII S spolu s žáky ze třídy VI S domluvili a vydali se tramvají do domova pro seniory ve Vratislavicích nad Nisou, aby jim přivezli vánoční překvapení a aby udělali v době vánočních příprav a adventu dobrý skutek a radost pro obyvatele tohoto zařízení. Vše bylo předem domluvené. Proto se už žáci ze třídy VII S v pátek 16. prosince dali do příprav a výroby dárků – vánočních svícnů. Nejprve paní učitelka nakoupila vše potřebné na výrobu a zdobení svícnů a paní asistentka přinesla smrkové větvičky. Po druhé vyučovací hodině se všichni dali s chutí do práce. Všichni ve třídě včetně dospělých pomáhali zapichovat větvičky do kelímků a lepící pistolí paní učitelka spolu s paní asistentkou lepili na smrkové větvičky různé ozdoby a vánoční doplňky. Každý z žáků si vyrobil a s pomocí ozdobil podle své fantazie svůj svícen a pak ho předal v pondělí v domově pro seniory jako dárek. Všem v domově pro seniory se tento milý a vánoční dárek líbil a za odměnu dostaly děti sladkou odměnu.