Týdny mediálního vzdělávání

Žáci 8. a 9. ročníků dostali možnost zapojit se do vybraných aktivit realizovaných v rámci týdnů mediálního vzdělávání, které se letos konaly od 9. května do 17. června 2022.

Žáci 8. ročníku (třída III. G) se v pátek 20. 5. 2022 zúčastnili on-line debaty s novináři na téma Práce válečného zpravodaje. Během online besedy se dozvěděli, co práce válečného zpravodaje obnáší, jak se liší práce reportéra, který píše do novin a reportéra, který přináší informace pomocí rozhlasu. Novináři sdělovali také své postřehy, které se týkají válečného konfliktu na Ukrajině. Debata byla přenášena z pražské základní školy a mohly se do ní přihlásit školy z celé České republiky.

V rámci týdnů mediálního vzdělávání měli žáci možnost vyzkoušet si některé online kurzy, které s mediální gramotností souvisí.

Žáci 8. ročníku si vyzkoušeli v rámci hodin informatiky online kurz DEZINFORMACE, který se týká problematiky jak nenaletět fake news.

Žáci 9. ročníku si vyzkoušeli online kurz KYBERBEZPEČÍ, který se týká problematiky se lépe chránit v kyberprostoru.